Rozvoj obchodu, inovácií a malých a stredných podnikov

Výskumná agentúra je správcom programu Rozvoj obchodu, inovácií a MSP, ktorého hlavným cieľom je zvýšiť tvorbu hodnôt a udržateľný rast v slovenskom podnikateľskom sektore. Financovaním iniciatív zameraných na zvýšenie konkurencieschopnosti a ziskovosti podnikov, predovšetkým malých a stredných, prispeje program k celkovému cieľu Grantov EHP a Nórska, a to k zníženiu ekonomických a sociálnych rozdielov regiónov. Priorizovanou cieľovou skupinou budú mladí podnikatelia a ženy podnikateľky.

Hlavné oblasti podpory programu:

  1. Zelené inovácie v priemysle
  2. Verejnoprospešné technológie a pomoc starším a chorým osobám pri samostatnom bývaní
  3. Vzdelávanie, štipendiá, učňovské vzdelávanie a podnikanie mladých

V oblastiach Zelené inovácie v priemysle a Verejnoprospešné technológie a pomoc starším a chorým osobám pri samostatnom bývaní sa podpora sústredí na zvýšenie konkurencieschopnosti podnikateľských subjektov. Na každú z týchto oblastí bude vyhlásená jedna otvorená výzva a jedna schéma malých grantov na podporu startupov podnikajúcich v týchto oblastiach podpory.

Vzdelávanie, štipendiá, učňovské vzdelávanie a podnikanie mladých, tzv. vzdelávací komponent, sa zameria na rozvoj medzinárodnej mobility na úrovni stredoškolského a vysokoškolského vzdelávania a podporu inštitucionálnej spolupráce najmä vo vyššie spomenutých oblastiach podpory. Vzdelávací komponent s celkovou výškou 3,5 € mil. bude implementovaný formou schémy malých grantov.

Program prispeje k posilneniu a rozvoju dlhodobej spolupráce a partnerstiev medzi podnikateľmi z donorských krajín a Slovenskom vo sfére zelených inovácií a verejnoprospešných technológií. V rámci bilaterálnych fondov sa budú podporovať projekty zamerané na výmenu skúseností, sieťovania, zdieľania know-how a technológií a osvedčených postupov. 

Alokácia na program:

Celková alokácia na program je 23,53€ mil., z čoho 20 000 000 € predstavuje príspevok z donorských krajín a 3,53 € mil. zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.  

V súčasnosti prebieha schvaľovanie programovej dohody. Aktuálne informácie o výzvach budeme zverejňovať na tejto webovej stránke a na FB.

 

KONTAKTY

Výskumná agentúra

Kancelária generálneho riaditeľa

Oddelenie ostatných podporných programov

Sliačska 1, 831 02 Bratislava

e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Ing. Soňa Sulíková

sektorová expertka

Tel: +421 2 210 13 810

Mobil: +421 917 421 982

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Ing. Jana Malovičová

sektorová expertka

Tel.: +421 2 210 13 809

Mobil: +421 918 328 488

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Používaním stránok www.vyskumnaagentura.sk vyjadrujete súhlas s použitím cookies v súlade s nastavením prehliadača.